Hizmetlerimiz

Haksız Rekabet Hukuku

Haksız Rekabet Hukuku; Borçlar Kanunu 57. Maddesi, THKH 62. Maddesi vd. hükümleri ve Ticaret Kanunu’nun 57-63 maddeleri arasında düzenlenmiş olup, bütün katılanların menfaatine, dürüst ve bozulmamış bir rekabet ortamının sağlanmasını hedefleyen bir hukuk disiplinidir.

Bütün katılanların menfaatinin korunmasındaki amaç; sadece ticari açıdan birbirlerine rakip olan firmaların arasındaki rekabetin korunması değil, müşterilerin, diğer tüm piyasa katılımcılarının, toplum menfaatlerini ve ülke ekonomisini korumaktır. Dürüst ve bozulmamış rekabet, haksız rekabet hükümleri ile müessese olarak “iktisadi rekabet” korunmaktadır.

Şafak & Koparan Hukuk Bürosu olarak; alanında uzman avukatlarımızca, iyi niyet kuralına aykırı şekilde rekabet ortamını bozan fiillerden kaynaklı zarar gören tüm piyasa katılımcılarının hukuki menfaatlerini koruyacak dava takip ve danışmanlık hizmeti sunmaktayız. Haksız rekabet teşkil edecek eylemlere karşı başvurulan hukuki yollar başlıca şunlardır:

  • Tespit Davası
  • İhtiyati Haciz ve Dava Yoluyla Men Davası
  • Eski Hale İade Davası
  • Maddi ve Manevi Tazminat

Bu alana ilişkin daha fazla bilgi için sitemizdeki Blog kısmını tıklayarak makalelerimize ulaşabilirsiniz. Hukuki hizmet almak için, sitemizdeki Online Hukuk Hizmeti kısmından tarafımıza ulaşabilir veya İletişim Formunu doldurarak sorunlarınızı bize iletebilirsiniz.

Online Danışmanlık Formu


    Ana Merkez

    Sahrayicedit Mahallesi Güzide Sokak Semiz Apt. No:11 K:5 D:11 (E-yan Yolu) Kadiköy/İstanbul